سریال قبله عالم
سریال خاتون

صد و پنجاه کتاب در سی روز منتشر شد

تاریخ : 1396.02.29
نویسنده : Honarmand
نظرات : 0

هنرمندیها : عبدالحمید قره‌داغی مدیرعامل انتشارات سوره مهر درباره روند حضور نویسندگان نامدار ادبیات انقلاب در این موسسه و خروج برخی از این چهره‌ها از لیست نویسندگانی که آثارشان در این موسسه منتشر می‌شود، اظهار کرد: همه این مشکل به سوره مهر بر نمی‌گردد. بخشی از این مساله مرتبط است با خود دوستان نویسنده. یعنی برخی از دوستان نه با ناشر که با نهاد مرتبط با ناشر اختلاف نظر دارند و به همین خاطر کتاب‌های خود را از موسسه به بیرون می‌برند.

 

 قره‌داغی

وی افزود: به باور من عمده این افراد در سال‌های قبل با بدقولی‌هایی مواجه شده بودند اما سوره مهر در حال حاضر تمامی توان خود را به کار گرفته که این مساله حل شود. در حوزه پرداخت حق‌التالیف‌ها ما کامل عقب مانده بودیم که جبران شد و الان بدهکار هیچ مولفی نیستیم. از سوی دیگر به خاطر حجم آثاری که در نوبت چاپ بودند فرآیند انتشار دچار تاخیر شده بود که این مساله را  هم حل کردیم.

قره‌داغی افزود: ما در چهار ماه اخیر نزدیک به ۲۱۰ عنوان کتاب را منتشر کرده‌ایم و جالب است بدانید که در سی روز منتهی به نمایشگاه کتاب نیز ما ۱۵۰ عنوان کتاب چاپ و به نمایشگاه رساندیم و البته هنوز هم بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب در دست انتشار داریم و بر این باوریم که نباید شتابزده عمل کرد.

مدیرعامل انتشارات سوره مهر افزود: بر این باوریم که باید برای کتاب جدای از فراهم کردن امکان انتشار مناسب، امکان ترویج کتاب را هم فراهم کرد و حتی بر این باوریم که این مساله کم اهمیت‌تر از سایر بخش‌های تولید کتاب نیست.

وی افزود: به مولفان خود این اطمینان را داده‌ایم که قدم‌هایی جدی برای نشر کتاب‌های آن‌ها برداشته‌ایم و مطمئن هستیم که اعتماد آن‌ها را دوباره جلب خواهیم کرد. مولفان ما سرمایه‌های ما هستند و با تمرکز روی فعالیت برای آنها نواقصی که احیانا در این زمینه وجود داشته رفع خواهد شد.

قره‌داغی در پاسخ به سوالی درباره میزان بدهی این موسسه نیز گفت: ما در بحث چاپ کتاب فضاهای تازه‌ای ایجاد کرده‌ایم که در سرعت و تعدد چاپ کتاب به ما یاری می‌رساند و خب اگر بدهکار بودیم این اتفاق نمی‌توانست رخ دهد. ما برای انتشارات به این تصمیم رسیده‌ایم که سهم‌مان را از فروش بالا ببریم و با این رویکرد بخشی از بدهی ما پرداخت و فضای کاری تازه‌ای نیز با چاپخانه‌هایمان در دست تعریف قرار گرفت. بر همین مبنا تعداد چاپخانه‌هایی که برای سوره کار می‌کنند امروز بیش از ۱۰ مورد است.

کلید واژه ها :
انتشارات مهر
دسته بندی :  ادبیات

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا