سریال خاتون
سریال جیران

سریال نیسان آبی

برگزاری جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر

تاریخ : 1396.02.19
نویسنده : Honarmand
نظرات : 0

هنرمندیها : سید محمد عابدی عصر امروز در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران)، اظهار داشت: با وجود مشکلاتی عمدتاً مالی که وجود دارد ولی شهرستان اهر در برگزاری جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران) از خود مایه گذاشته است این در حالی بود که با حمایت‌هایی که انجام‌شده تاکنون مسائل و مشکلات پیش‌آمده حل و فصل شده است.

تئاتر کوتاه

وی با اشاره به اینکه اکنون برای برگزاری یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر آماده می‌شویم تا در مرداد برگزار کنیم که بایستی با اقدامات جدی وارد عرصه‌ جدیدی در این زمینه شویم، افزود: باید در سایه این جشنواره اثرات فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، معنوی و غیره را با پوست و خون خودمان به عینِ احساس کنیم درحالی‌که جشنواره تئاتر کوتاه اهر به‌صورت ملی برگزار می‌شود و در آینده بین‌المللی خواهد شد.

فرماندار اهر ادامه داد: از اقصی نقاط ایران اسلامی هنرمندان با گویش‌ها، دیدگاه و بینیش های مختلف در جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر حضور می‌یابند، متأسفانه به‌جای این‌که دست‌اندرکاران و مسئولان فرهنگی این جشنواره در صدد برگزاری باشند به دنبال تأمین منابع مالی هستند که این امر به جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر آسیب جدی می‌رساند.

عابدی اضافه کرد: به دلیل عدم تخصیص بودجه‌ای مستقل برای جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر که اصل قضیه برای ما مهم است ولی نبود منابع مالی باعث می‌شود تا دست‌اندرکاران به‌جای پرداختن به اصل موضوع به حاشیه می‌روند درحالی‌که با اختصاص اعتبار بخش عمده‌ای از مشکلات مالی رفع می‌شود.

عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران) ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای برگزاری جشنواره تئاتر کوتاه ضروری دانست، گفت: از مسئولان امر انتظار داریم تا با در نظر گرفتن ردیف بودجه در تداوم این جشنواره نقش ایفا کنند این در حالی است که اغلب رویدادهای فرهنگی ملی و کشوری از نظر اعتبار دارای ردیف بودجه مستقل هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر نیازمند نگاهی کارشناسانه بوده و باید از اکنون در راستای برگزاری جشنواره تئاتر کوتاه وارد فاز جدیدی شویم.

جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران) به برندی در تئاتر تبدیل شود

نایب‌رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی، احمد رجب پور هم در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران)، اظهار داشت: جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر صرف این‌که ابداعی شخصی باشد نیست بلکه فرصتی است که می‌توان با استفاده از آن شهرستان اهر را در حوزه فرهنگ و هنر در کشور به‌عنوان برندی تبدیل کرد و این امر علاوه مزیت‌های که دارد بلکه می‌تواند زمینه پیشرفت و ترقی در حوزه فرهنگ و هنر باشد.

نایب‌رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران) زمینه آشنایی مردم داخل کشور و خارج از کشور در سطح بین‌المللی را فراهم می‌کند، افزود: این جشنواره بزرگ‌ترین ظرفیت برای شهرستان اهر بوده که می‌توان در آینده نتیجه مطلوبی را از آن گرفت.

وی با ذکر اینکه امسال یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران) در این شهرستان برگزار می‌شود، ادامه داد: شش دوره از این جشنواره به‌صورت شهرستانی و چهار دوره به‌صورت کشوری برگزار شده است، متأسفانه فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره‌های نخست جشنواره تئاتر کوتاه اهر حمایت‌های چندانی نداشت و در دوره‌های نهم و دهم حمایت‌هایی داشته است.

رجب پور اضافه کرد: با حمایت‌های مالی که از جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران) تاکنون صورت گرفته به هر نحوی هم که شده اداره کرده‌ایم و اجازه نداده‌ایم که چرخ‌های این جشنواره از کار بیافتد و از هم‌اکنون بایستی مقدمات برگزاری را به نحوی برنامه‌ریزی کنیم تا مشکلی در برگزاری پیش نیاید.

نایب‌رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی بابیان اینکه بنده تمام‌وقتم را برای آماده‌سازی و انجام مقدمات برگزاری جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر صرف کرده‌ام تا مشکل و کمبودی احساس نشود، اظهار کرد: امیدواریم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با تخصیص بودجه‌ای نگذارند که این جشنواره ملی به دلیل مسائل مالی متوقف شود.

وی با تأکید بر اینکه سعی می‌کنیم تا در یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران) از گروه‌های نمایشی بین‌المللی دعوت کنیم، بیان داشت: مقدمات برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر کوتاه اهر را برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در صورت تحقق اهدافمان، گروه‌های نمایشی بین‌المللی در این دوره از جشنواره تئاتر کوتاه اهر حضور می‌یابند.

کلید واژه ها :
تئاتر کوتاه
دسته بندی :  تئاتر

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا