سریال خاتون
رئالیتی شو پدر خوانده

سریال خون سرد

پوست شیر

سریال جیران

کتاب ترامپ با اعتراض شدید روبرو شد

تاریخ : 1396.02.17
نویسنده : Honarmand
نظرات : 0

هنرمندیها : هفته گذشته بود که کتاب جدید «ایوانکا» ترامپ در بازار کتاب پخش شد. کتابی که جملات زیبایی از همکاران خود و نویسندگان شناخته‌شده در آن نقل کرده بود. اما حالا همان همکاران و دیگر زنان آمریکایی به نوشته‌های موجود در کتاب اعتراض کرده‌اند.
 

کتاب ایوانکا ترامپ


«ترامپ» در کتابش نقل‌قول‌های بسیاری از کارآفرینان و مدیران مطرح کشور دارد. به عنوان نمونه به نقل از «جین گودال»، انسان‌شناس می‌گوید: «عمل شما قطعاً در دنیا تفاوتی ایجاد می‌کند. شما فقط باید تصمیم بگیرید دوست دارید چه تفاوتی در دنیا ایجاد کنید.» خود «گودال» به «ترامپ» می‌گوید دختر آقای رئیس‌جمهور باید به حرفی که می‌زند اعتقاد قلبی داشته باشد! « «ایوانکا» در این باره صحبتی با من نکرده است اما واقعاً امیدوارم او به این حرف‌ها اعتقاد داشته باشد. او در جایگاهی است که می‌تواند بسیار مفید باشد یا مردم کشورش را آزار دهد. امیدوارم وی در راه پرورش دنیای طبیعت و حمایت از این سیاره و حفظ  آن برای نسل‌های آینده ما را یاری کند.»
 
یکی دیگر از افرادی که «ایوانکا» در کتاب خود از او یاد کرده است «جونو دیاز»، نویسنده برنده جایزه «پولیتزر» است. «ترامپ» به نقل از او می‌نویسد: «همکاران بسیار خوب هستند اما معلمین هستند که به ما کار می‌آموزند.»
 
 
«دیاز» در  این باره مصاحبه‌ای با «ان بی سی» انجام داد و گفت: «جالب است که «ترامپ» از دیگر سخنان من در کتاب خود بهره نبرده است. ترجیح می‌دادم از سخنان من درباره لزوم مقابله با برتری سفیدپوستان و نژادپرستی ضد مهاجران نقل قول می‌کرد.
 
بسیاری دیگر نیز او را به خاطر آوردن جملاتی از کتاب «دلبند» نوشته «تونی موریسون»، نویسنده سیاه‌پوست آمریکایی انتقاد کردند. «دلبند» داستان زنی را روایت می‌کند که ترجیح می‌دهد فرزندش را بکشد تا در نتیجه قوانین بردگی دوباره دستگیر نشود. او در کتاب از بسیاری از منتقدین پدر و طرفداران «هیلاری کلینتون» نیز جملاتی آورده است.
 
نماینده «ایوانکا ترامپ» پاسخی به نظرات مختلف درباره این کتاب در هفته گذشته نداد اما پیش از این گفته بود کتاب «ایوانکا ترامپ» قرار نبود سیاسی باشد. « «ایوانکا» همیشه معتقد بوده است نظر افراد درباره موضوعات مختلف یکسان نیست. وقتی در حال نگارش این کتاب بود از سخنان رهبرانی که منبع الهام خود وی بوده‌اند استفاده کرده است. این بدان معنا نیست که با نظرات و روش زندگی این افراد نیز همسو است.»
 
از طرف دیگر مجله «نیویورک تایمز» نقدی بر این کتاب منتشر کرد و در آن اعلام کرد «وی فقط به خودش به عنوان مادر سه فرزند و فردی که در ماراتن زندگی نقش سختی به عنوان یک مادر دارد اشاره می‌کند. حتی در بخشی از کتابش می‌گوید: «نمی‌دانم چرا یخچال من همیشه پر از مواد خوراکی است در صورتی که خودم این خرید‌ها را انجام نمی‌دهم!» »
 
منتقدین حساسیت ویژه‌ای به بخشی از کتاب وی نشان داده‌اند که گفته است «در دوره برگزاری کمپین‌های انتخاباتی پدر وقتی برای مدیتیشن یا رفتن به ماساژ نداشتم.» «نیویورک‌تایمز» معتقد است او زن‌های عادی جامعه را در نظر نمی‌گیرد. خود وی در کتابش می‌گوید انجام بعضی کارها به تلاش زیادی نیاز دارد اما بعضی دیگر چون رستوران‌داری نیاز به سرمایه بالا دارد. او زنی سرمایه‌دار است که کارهای روزمره منزلش توسط خدمتکار انجام می‌شود و نماینده خوبی برای زنان شاغل کشور نیست!
 
انتقادات شدید از او در حالی رخ می‌دهد که خود وی تاکنون عکس‌العملی به این موضوع نشان نداده است.

کلید واژه ها :
اعتراض به ترامپ
دسته بندی :  ادبیات

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا